Polská mise

 

Po delší, nicméně tvůrčí pauze, nadešel opět čas kulturně potěšit i publikum za hranicemi naší rodné hroudy, tentokrát severovýchodním směrem. Čtyřdenní hektické dobrodružství započalo svátečního rána 28.9. odjezdem autobusu, naplněného smíšeným sborem, směr Krakow, za účelem zúčastniti se 14. ročníku Cracovia Music Festival, probíhajícího 29. a 30.9.2023.
Polský Krakow, pominu-li to, že zde dobrovolně může jezdit jakýmkoli dopravním prostředkem pouze absolutní masochista, je krásné město, s úžasným historickým centrem, plným rozmanitých památek, opředených, více, či méněpravdivými legendami.
Výše zmíněný festival byl zahájen přehlídkou všech devíti zúčastněných sborů v pátek o desáté ranní v kostele svatého Petra a Pavla, po čemž jsme absolvovali komentovanou prohlídku centra, abychom se po té večer, prozatím jako publikum, potěšili v Muzeu japonského umění a techniky zpěvem několika ostatních souborů.
Sobota – velký zážitek , solný důl Wieliczka… kdo neviděl, neuvěří…
Myslím, že náš velký Vladimír, se tam někde nahoře za nás zřejmě přimluvil, neboť déšť, který by eventuálně mohl naše zážitky znepříjemnit, přišel přesně v době, kdy jsme procházeli nekonečnými sály, chodbami a štolami… Děkujeme Ti, Vláďo, chybíš nám…
Večerní vystoupení lze nazvat doslova velkým finále, neboť jsme byli posledním vystupujícím souborem, vřelý potlesk, mj. i od zahraničních kolegů byl dostatečným oceněním, načež došlo k pár komplimentům, nezávazným pozváním a objevil se snad i náznak platonických vzplanutí některých sboristů… ale to už je zase jiný příběh…😃