O pěveckém sboru Kvítek Louny

Kvítek byl založen v Lounech v roce 1976 sbormistrem Vladimírem Petržilkou. Ve své historii Kvítek spolupracoval s předními umělci, orchestry i pedagogy nejen v České republice, ale i v zahraničí. Z domácích a zahraničních festivalů (Belgie, Francie, Polsko, Německo, Holandsko, Jihoafrická republika) si odvezl mnohé významné ceny.

Poté, co sbormistrovskou štafetu převzala dcera zakladatele Lenka Petržilková, Kvítek absolvoval úspěšné turné po Německu a Belgii v roce 2008 a v květnu 2010 reprezentoval naši republiku na mezinárodním festivalu v Gerzat ve Francii. Od roku 2009 se Kvítek každoročně podílí na provedení skladby MISSA BREVIS od Jiřího Pavlici společně s dalšími sbory, sólisty Kateřinou Štolovou a Pavlem Machátem za doprovodu orchestru  pod vedením Petra Řeháka.

V roce 2011 Kvítek oslavil 35 let své existence a smíšený sbor vystoupil již podruhé v Obecním domě v Praze na koncertu Japonsko zdraví Prahu. V červnu téhož roku podnikl koncertní turné do německého Stuttgartu a zúčastnil se světového soutěžního festival „Harmonie 2011“v Lindenholzhausenu, kde se v kategorii smíšených sborů s folklórním programem umístil v bronzovém pásmu.

V roce 2013 reprezentovalo smíšené kvarteto Kvítku město Louny na Festival of Europe v Bois le Roi ve Francii.

V roce 2014 smíšený sbor, společně s ústeckým komorním sborem Romance, uskutečnil koncertní zájezd do francouzského partnerského města Veneux -Les Sablons a Paříže.

Mezi tradiční koncerty patří Letní a Vánoční podvečer s Kvítkem, Vánočním koncert na svatou Barboru firmy Písky Elsnic v kostele Nanebevzetí panny Marie v Postoloprtech. Pravidelně se také účastníme oslavy státního svátku 28. října v Opočně a festivalu v Krásné Lípě.