Bilanční zpráva o působení smíšeného pěveckého sboru Kvítek v termínu 19.-21.10.2018

 Vše začalo před několika týdny pozváním do krásného města v sousedství legendárního lesa Řáholec, které se pochopitelně nedalo odmítnout. Ubytování, k dispozici od pátečního odpoledne, umožnilo spojit příjemné s ještě příjemnějším, tudíž posezení v některé z místních taveren, potažmo přímo v prostorách ubytovacího areálu a následné využití celého sobotního dopoledne. To bylo prakticky individuální, nicméně, půvab historického centra Jičína, okořeněný sobotními trhy, byl takřka jasná volba.

 Po obědě došlo na slíbenou návštěvu loveckého zámečku Humprecht, zakončenou třešničkou na zákusku, totiž praktickým využitím kouzla akustického sálu.

 S příjemnými „zimomriavkami“ jsme se vrátili do města za účelem přípravy na zlatý hřeb večera – společný koncert s pořádajícím místním sborem Foerster v nádherných prostorách Porotního sálu jičínského zámku.

 Domácí Foerster, po té Kvítek, představili publiku několik vlastních skladeb, aby na závěr předvedli výběr společně nastudovaných písní, včetně přídavků.

 Po úspěšném koncertě nás jičínští překvapili vynikajícím pohoštěním, u něhož se výborně nejen diskutovalo, ale samozřejmě hrálo i pělo.

 A neděle, po předčasném vánočním dárku p. Zahradníčkovi – možnost zapreludovat na varhany v kostele sv. Jakuba Staršího, se nesla ve znamení cesty zpět do reality, se vzkazem:  

Foerstere! Jsi na řadě! Těšíme se na Tebe v Lounech!